Burmistrz Krzysztof Łobos

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 11 z 26

Gość 07-11-17 6:09

Autor 02-11-2017 07:51:37
Autor 02-11-2017 06:18:43
Autor 01-11-2017 19:45:32 Komu pomógł obecny burmistrz? wiecznie krytykuje poprzednika, a sam przez 3 lata nie zrobił prawie nic. Na wsiach marazm zupełny, w Cerekwi świetlica chyba się rozpadnie niedługo, a nawet nie zaplanowali jej na kolejny rok, w innych wsiach zero działań, wszytko zamarło. A w Kietrzu nie lepiej. Wyremontowali kuchnię w domu kultury, ale pomieszczeń dla emerytów dalej nie. Na chwilę im udostępniano pomieszczenia na górze, ale jak mieli sobie szklanki z dołu nosić, bo te w kuchni są dla elity chyba, to woleli wrócić do tego syfu na dół. I dowiedzieli się, ze w przyszłym roku może coś złożą, żeby im pomieszczenia na Kościuszki zrobić. Tylko gdzie im zrobią -w szkole? Piszę świadomie, bo skoro burmistrz robi to co jest tutaj wymienione, to może nagle znajdzie sie kasa, zeby wyremontować pomieszczenia dla emerytów. Toalety tam wyglądają jak w latach chyba 70tych. Chociaż trochę cywilizacji wypadałoby wprowadzić.
Jak się mówiło że Łobos chce szkołę na Kościuszki zniszczyć bo potrzebuje pomieszczeń to większość nie wierzyła. A przekonacie się że to prawda. Całą młodzież plus dzieci przedszkolne umieści w jednym budynku i niech sobie wchodzą na głowę i tratują się. A szkoła na Kościuszki stanie się wszystkim po trosze- miejscem spotkań różnych grup ludzi, składowiskiem różnych przedmiotów i nie wiem czym jeszcze. A wtedy dopiero on będzie mógł zasnąć spokojnie bo spełnił swoją życiową misję.
On tych pomieszczeń nie potrzebuje, tylko chce emerytom pokazać, ze o nich nie zapomniał, to sobie Kościuszki przypomniał. Ale emeryci potrzebują dostępu do aneksu kuchennego, który teraz mają tylko w fatalnym stanie. Wystarczyłoby puścić pracowników tych, którzy zrobili kuchnie na górze, żeby odnowili te pomieszczenia, w których teraz bywają, zrobili przyzwoite toalety, żeby tam wyglądało jak w XXI wieku, czego tak chciał dyrektor Janicki dla "góry", którą wykorzystuje się ile razy w roku? ale tam VIP-y przychodzą, a emeryci mają się chyba cieszyć, że im na głowę nie pada.
Teraz coraz więcej emerytów będzie szukało schronienia w domu kultury bo im drzewa wycięto w parku na rynku i w czasie upałów nawet nie mają gdzie odpocząć.

Odpowiedz Cytuj
Gość 07-11-17 10:02

Ja myślę, że coraz więcej ich tam nie będzie. Gdzie się tam odpoczywa? Jak się tam odpoczywa? Po [pierwsze dla emeryckich nóg z Zatorza, Różanej, Raciborskiej, Głubczyckiej i Słonecznej, , Górskiej, Ogrodowej do domu kultury jest strasznie daleko. Po drugie większość emerytów lubi odpoczywać po emerycku- w przyjaznym otoczeniu, bez tłoku-hałasu, z łatwym dostępem do WC. Nuta patriotyczno wyklęta nie każdego emeryta kusi. I za dużo tam schodów, piętro wysoko. Spotkania emeryckie są w tłoku 'śledzie w puszce'. Dałoby się omdlałą emerytkę ocucić-zwłaszcza gdyby spanikowano (nie daj Boże jakiś zawał)? Piękne stare lipy i głogi, iglaki plus przechodzących wokół ludzi plus widok na w dół Długiej na Górską, Tłustomosty, plus niebo nad głową zamienić na mury domu kultury? Dziwny to byłby emeryt, emerytka.

Odpowiedz Cytuj
Gość 11-11-17 11:13

Marudzicie, będzie przecież piękny szpaler jarzębin od strony pawilonu, a a środku fontanna, to sobie emeryci pobaraszkują w wodzie a teraz mają ławki na wprost ulicy z widokiem na pawilon i na rowalony ryek niech nie marudzą, że nie ma gdzie siedzieć pomysł nowatorki, zrobić ławki wzdłuż jednej z głównych dróg, chyba żeby można sobie było powdychać spaliny

Odpowiedz Cytuj
Gość 11-11-17 12:46

Ja jestem za ławkami w mieście. Mądrze rozmieszczonymi dla poratowania osób ze słabszymi nogami, z chodzącymi dziećmi i wszystkich innych. Ciekawy pomysł rozstawiać ławki pod koniec października, a najpierwszą z widokiem na demolkę stulecia. W lipcu przed ośrodkiem zdrowia się nie dało? Daję władzy 10 punktów na 10 możliwych za fantazję i przycieranie nam nosa.

Odpowiedz Cytuj
Gość 12-11-17 16:18

Wysłuchując strasznie długiej sesji, dowiedziałem się, że przewodniczący rady DB prosi burmistrza o kopię umowy o sprzedaży terenu pod przystankiem, żeby się dowiedzieć kto jest winny sprzedazy terenu i temu w jakim stanie jest ten przystanek. Dziwne, że w czasie wyborów jako Wspólne Dobro w książeczce, którą mam przed sobą pisali o tym, że wiedzą, że to poprzedni burmistrz, ale nic nie uspraawiedliwia stanu przystanku, bo można rozmawiać z właścicielem terenu, skoro już źle sie stało i sprzedano teren, ale żeby się dogadać i zadbać o ten przytanek. Teraz nagle jak nic nie zrobili przez 3 lata w tym zakresie, to będą wracać do tego kto sprzedał, nagle nie dało sie dogadać z właścicielem? Nie rób DB z siebie sklerotyka, że nie pamiętasz teraz kto sprzedał, żeby teraz wytłumaczyć czemu przez 3 lata nic nie zrobiliście żeby ten przytanek pomalować. Bo to pytanie do burmistrza, żeby Księciuniowi zapewnic ochronę, że o Boze, to JM sprzedał? Naprawdę? A my tak byśmy chcieli tam coś zrobic, ale znów błędy poprzendika. Przejmując gminę, obiecaliście byc sprawniejsi administracyjnie, dogadac sie z włąścicielem i zadbać o przystanek, nie ściemnajcie teraz! Jak sie coś obiecuje to należałoby to zrobić, albo chccoiaż sie starać, pokażcie ile pism wysłaliście do Właściela, żeby Wam przkazał w celu odnowienia? Albo w ogóle, że nawiązaliście w tym zakresie z Wałaścielem tego terenu jakikolwiek kontakt. DB i KŁ - bez ściemy!

Odpowiedz Cytuj
Gość 12-11-17 20:33

Bo zaczęło się odliczanie, czas ucieka. Już za rok ... . Może ten drugi obóz zrobi ulotkę na wzór wspólnego dobra? Krzywe drogi, dziury i co tam jeszcze było?

Odpowiedz Cytuj
Użyt 12-11-17 22:19

Wybranego przez nas burmistrza wiele spraw przerosło.... . Obiecywał wiele - niewiele już z tego wyjdzie. Wciąż apeluje o cierpliwość i wyrozumiałość, na propagandowych licznych zdjęciach jest zawsze w pierwszym szeregu.

Odpowiedz Cytuj
Gość 13-11-17 8:17

A nie pora wziąć się do pracy, żeby coś zrobić dla gminy, a nie obrzucać się błotem? Dla mnie wszytko jedno, kto rządzi, byle zamist wytykać błędy, coś naprawdę robił. Żeby szkoły były lepsze, drogi, chodniki, żeby były bezpieczne place zabaw, siłownia zewnętrzna, fajny dom kultury, otwarty na mieszkańców i ich potrzeby. Przystnek też można pomalować, a nie zwalać na poprzedników, następni będą zwlać na obecnych i zawsze będzie taka tragedia. Weźcie sie za robotę, tak jak obiecywaliście! A następcy niech już patrzą co piszą, a nie obiecują potem gruszki na wierzbie.

Odpowiedz Cytuj
Gość 13-11-17 9:58

I pamiętacie o alejce wyborczej. Alejkę polecam także uwadze konkurencyjnej grupy, może być zabawnie ('przed' i 'po'). Stuletnie kasztany padają bez piły, deszcze zalewają dróżkę, wiedzą to wszyscy biegający i spacerujący nieradni i nieburmistrze. Nie komu sypnąć groszem, położyć kilka drenów. Że drzewa są niemodne wiem. W dodatku śmiecą. Ciągle jak nie liście to gałęzie i gałązki, kasztany albo żołędzie. A przy lipach te takie co bzyczą i żądlą. Wybierzcie nas za rok, zrewitalizujemy resztę miasta i gminne wioski.

Odpowiedz Cytuj
Kod 15-11-17 8:54

Wspaniały, uroczysty apel przygotowali nauczyciele w szkole przy ul. Kościuszki. Oczywiście w propagandowej tubie KIT naszego burmistrza z tej uroczystości zaledwie kilkusekundowa migawka - za to księciunia w relacji z obchodów wszędzie pełno - choć niczego nie zrobił.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://kietrz.istrefa.com

istrefa gmina Kietrz | istrefa powiat Głubczyce | istrefa opolskie | istrefa Polska

Kietrz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Głubczyce, województwo opolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 48-130


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem