Wybory samorządowe 2018

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 27 z 42

Gość 14-09-18 14:34
Ktoś :

No tak. Najlepiej zlikwidować wszystko co się jeszcze zlikwidować da i zaorać nasze miasteczko. Wystarczy nam stowarzyszeniowa oświata i kultura na wioskach. Baborow i Branice nie mają szkół średnich (bo też nigdy ich nie miały) to jakim prawem Kietrz chce utrzymać szkołę z tradycjami i dobrymi wynikami.
Dobrze że wiem kto dąży do likwidacji tej szkoły. Już wiem na kogo nie głosować.

Dla mnie wystarczjąca odpowiedź na pytanie, skąd u Pani Doroty taka chęc politykowania nagle. Szkola z tradycjami ok, z dobrymi wynikami, jeszcze lepiej, tylko uczniów musi być więcej, żeby był sens to utzrymywać.

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 14:41
On :

A co to znaczy facet utrzymywać na siłe etaty nauczycieli nie wciskaj ludziom ciemnoty skoro są etaty to znaczy że jest kogo uczyć nik nie bieże pieniędzy za obecność w szkole to ty tylko jesteś taki głupi

A tu brak totalnej wiedzy na temat edukacji sie kłania. Mozna tworzyć etaty na potęge w szkołach, w świetlicy, wyrównawcze, itp., natomiast kto za to płaci? My wszyscy, bo to idzie z jednego budżetu. W ubiegłym roku zapłacono nauczycielom w Kietrzu dodatki wyrównawcze w wysokości 150 tys. zł., czyli te 150 tys. podzielono po równo pomiędzy dyplomowanych nauczycieli - i nie pracowali ani jednej godziny za te pieniądze - taka dodatkowa kaska za nic. Rządzi gminą nauczyciel, więc dopłaca się nauczycielom, bo nie można było nikogo zwolnić, lepiej dopłacać, dlatego potem nie ma na inwestycje (za te 150 tys. można było ze 2 place zabaw wyposażyć). Ciekawe czy jak w sklepie brakuje klientów to utrzymuje się ekspedientki i jeszcze im płaci, bo średniej nie dostały?

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 15:07

To nieprawda. Nie można tworzyć etatów na potęgę. W świetlicy ilość godzin zależy od ilości uczniów. W LO w ogóle nie ma takich godzin. Kółka na Kościuszki od kilkunastu lat są niepłatne. Żadnych płatnych godzin wyrównawczych nie ma. Nauczyciele nie żądali żadnych dopłat od gminy, tak skonstruowane jest prawo. Konstruuje się je w sejmie.

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 15:11

Zapomniałam dodać, że w zespole szkół) w ciągu 2 ostatnich lat ilość nauczycieli zmniejszyła się o połowę. Jeszcze chcesz zwalniać? I zapewne to zrobisz, jeśli dostaniesz władzę. Życzę dobrej zabawy.

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 16:17

Hichaczek myśli jak słynny Pan Darek, Hichaczek= Pan Darek . Humor-satyra, w normalnych gminach nie ma liceów.
Normalne gminy- kto decyduje o normalności i nienormalności gmin, jakiś lekarz specjalista, jakiś prezes, jakiś derektór, jakiś vicek? W większość gmin, w których siedziba gminy nie jest miastem powiatowym, liceów nie ma. No i co z tego, może to m.i. powód by dbać o takie licea? To z tytułu ,nienormalności' nasze normalne burmistry, jak się wydaje, wynikła ich antypatia do niektórych szkół? Pobliskie normalne? nienormalne? Krzanowice chyba nie mają obrzydzenia do własnego liceum.

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 16:36

Problem szkół w Kietrzu bliski jest zniknięcia. M.i. dlatego, że najmłodsze i nieco starsze dzieci dojeżdżają do przedszkoli i szkół podst. w okolicznych wioskach. Ktoś odpowiedzialny zgłębiał to niemiłe a bardzo wymowne zjawisko? Jakie byłyby wnioski? Że za 15, 20 lat Kietrz będzie się nazywał Pietrowice Wielkie Os. albo Dzierżysław Kol. ...

Odpowiedz Cytuj
Obiektywny 14-09-18 17:12

Tak sobie czytam i myślę o kandydatach na burmistrza. Panią Dorotę Przysieżną Bator znam ( była moją nauczycielką i wychowawczynią), Darka znam ze szkoły. Resztę kandydatów też miałem okazję poznać. Powiem tylko tyle. Jeśli o kimś pisze się używając inicjałów czy pseudonimów to o czymś świadczy? Czy nie? Jedno jest pewne. Wygrany ( mam nadzieję że wygrana) powinien zacząć od porządnego audytu i wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji.

Odpowiedz Cytuj
Wyborca 14-09-18 18:27

W odpowiedzi na list Gościa pragnę poinformować, że za dokonanie dopłat dla nauczycieli nie są winni nauczyciele, tylko p. Lobos, który nie sprawował należytej kontroli nad dyrektorkami szkół, które poprzez nieumiejętne zarządzanie doprowadzily do tej sytuacji. Co tam finanse gminy, dyrektorkom teraz można politykę finansową mieć w głębokim poważaniu.

Odpowiedz Cytuj
Szymon 14-09-18 19:51

Każdy kto spełnia odpowiednie warunki może startować. prosze prawie każdy moze. to nie jest problem wystartować. sprobujcie potem oceniajcie.. P. Dorota to inteligentna osoba.

Odpowiedz Cytuj
Wyborca 14-09-18 20:27

I co dla mnie ważne, bezpartyjna... Żadne PIS, PO czy też Kukiz.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://kietrz.istrefa.com

istrefa gmina Kietrz | istrefa powiat Głubczyce | istrefa opolskie | istrefa Polska

Kietrz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Głubczyce, województwo opolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 48-130


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem