Wybory samorządowe 2018

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 28 z 87

Gość 14-09-18 22:09

Dorota jest z PO jak cała banda Koziny

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 22:21

Ale głupi jesteś, aż mi cię żal. Dorota jest uczciwa, a ty nigdy nie będziesz. Słowo "banda" bardziej pasuje do ciebie.

Odpowiedz Cytuj
Zwyczajna kietrzanka 14-09-18 22:29
Gość :

Dorota jest z PO jak cała banda Koziny

Mamy prawo do dyskusji i wyrażania swoich opinii, ale w granicach przyzwoitości.

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 22:38

I nie wymyślają informacji nieprawdziwych aby coś ugrać dla siebie.

Odpowiedz Cytuj
Gość 15-09-18 9:02

Urodzona przedwczoraj osoba mówi: ,Dorota jest z PO jak cała banda Koziny'
Urodzona wczoraj osoba wie lepiej, a nawet najlepiej, jest też dużo odważniejsza w ocenach : ,Ale głupi jesteś, aż mi cię żal. Dorota jest uczciwa, a ty nigdy nie będziesz. Słowo "banda" bardziej pasuje do ciebie.'
Jeśli kandydatka DP jest taka jak jej zwolennicy, to czarno widzę.

Odpowiedz Cytuj
Gość 15-09-18 9:59

Jeśli potrafi się bronić przed niesłusznymi opiniami, to widzisz to czarno? Lepiej żeby ten kosz sobie pozwoliła włożyć na głowę, jak tu ktoś naoisał wcześniej, co? Czy może razi cię słowo "głupi"? A wyraz"banda"w odniesieniu do grupy ludzi cię nie poraził we wpisie kogoś kto tak nazwał Kozinę i ludzi mu sprzyjających? Taki atak to był wersal, ale wpis zwolennika Doroty, który stanął w obronie kobiety uznałeś za szczególnie nie na miejscu? Ciekawe kryteria oceniania stosujesz.

Odpowiedz Cytuj
Hichaczek 15-09-18 10:33
Gość :

Zapomniałam dodać, że w zespole szkół) w ciągu 2 ostatnich lat ilość nauczycieli zmniejszyła się o połowę. Jeszcze chcesz zwalniać? I zapewne to zrobisz, jeśli dostaniesz władzę. Życzę dobrej zabawy.

Podaj liczbę uczniów, subwencję jaką na nich otrzymuje gmina, a potem liczbę nauczycieli i ile w całości kosztuje utrzymanie zespołu szkół? Wtedy dojdziemy do tego ile kosztuje gminę utzrymanie szkoły.
W ciągu ostatnich dwóch lat liczba nauczycieli zmniejszyła sie o połowę, a liczba dzieci chyba o więcej niż połowę, skoro odeszły 2 roczniki z gimnazjum? Ilu uczniów będzie w tej szkole w roku szkolnym 2019/2020?

Odpowiedz Cytuj
Gość 15-09-18 11:07

Niestety gmina sama nie wie ile powinna płacić subwencji np. szkołą stowarzyszeniowym. Kasy przelali za dużo tylko sami nie wiedzą o ile za dużo bo pracownik który się tym zajmował zwolnił się i zabrał tę tajemnicę ze sobą.

Odpowiedz Cytuj
Gość 15-09-18 12:48

Do Hichaczka
Proponuję wstąpić do szkoły na Głowackiego i zobaczyć warunki w jakich uczą się dzieci i pracują nauczyciele. Tłok, rumor i harmider. Najbardziej cierpią najmłodsze dzieci.
To dlatego rodzice z Kietrza posyłają swoje pociechy do szkół stowarzyszeniowych, bądź do Pietrowic Wlk. Odchodzą dzieci, a wraz z nimi subwencje. Na pewno o tym wiesz. Podejrzewam, że Twój syn też walczy na Głowackiego- nie wstyd Ci? Przy czym budynek na Kościuszki pustoszeje. Ale to jest wpisane w Twój program dewastacji Gminy.

Odpowiedz Cytuj
Hichaczek 15-09-18 13:11
Wyborca :

W odpowiedzi na list Gościa pragnę poinformować, że za dokonanie dopłat dla nauczycieli nie są winni nauczyciele, tylko p. Lobos, który nie sprawował należytej kontroli nad dyrektorkami szkół, które poprzez nieumiejętne zarządzanie doprowadzily do tej sytuacji. Co tam finanse gminy, dyrektorkom teraz można politykę finansową mieć w głębokim poważaniu.

I teraz może podsumowanie wywodu z dodatkami wyrównawczymi dla nauczycieli - nie są za nie winni nauczyciele (choć zrobili to na ich korzyść ich koledzy - dyrektorzy i burmistrz), za taką sytuację jest winien obecny burmistrz i dyrektory szkół, ale czy nastąpi jakaś zmiana jeśli znów wygra nauczyciel? Bo tu jest chyba sedno sprawy, że jak nauczyciel ma zabrać kolegom? Jak ma podpisać się pod koniecznością zwolnienia iluś czy iluś nastu osób? A taka będzie sytuacja, jak odejdzie ostatni rocznik gimnazjum. Czy kandydaci rozumieją że burmistrz musi podejmować czasem trudne decyzje, bo to nie jest jego/jej folwark, tylko nasz wspólny?
I wiem, że ktoś napisze, że to znów pisze Darek, ale wierzcie lub nie, inni mieszkańcy też to zauważają. Na wsiach brakuje na porządną huśtawkę, a za czasów obecnego Burmistrza, gdyby nie fundusz sołecki, to nic nie byłoby zrobione, a jak jeszcze więcej kasy pójdzie na szkołę, do której co roku będzie trzeba dokładać coraz więcej, to o wsiach zupełnie już władza zapomni. Który z kandydatów pamięta, że w gminie Kietrz oprócz Kietrza jest jeszcze kilka miejscowości, w których mieszka prawie tyle osób, ile w Kietrzu? Tu dla mnie będzie wygrany/a kandydat/ka - kto zauważy, że nasza gmina ma wielu Iksińskich, Kowalskich i Nowaków, mieszkających także na wsiach, nie mających znajomości, poparcia i znajomości u obecnej czy poprzedniej władzy, a którym także zależy na dobrych warunkach życia, na porządnej obsłudze w urzędzie, na spokoju, na dobrym traktowaniu nie tylko nauczycieli, radnych i biznesmenów, ale też Pani z Biedronki, czy emerytki rolniczki, czy pracownika z ekookien albo wykonującego inną prace fizyczną. Nam zwykłym ludziom zależy na stopniowym rozwiązywaniu problemów gminy, na spokojnym życiu, na nowych inwestycjach, na ty, żeby dla burmistrza ważne było dobro każdego mieszkańca. Nie da sie zrobić wszystkiego naraz, ale od czegoś trzeba zacząć, może od tego forum?
Może więcej konkretów, a mnie inwektyw? Bo zwykły mieszkaniec jak już odnajdzie to tajemnicze forum, widzi, że ma wybór pomiędzy:
- Panią, która jest bardzo dobrym nauczycielem, ale na razie nie znamy jej programu, a główną jej zaletą opisywaną na tym forum jest fakt poparcia przez Starostę i zawodowa przeszłość ojca, wieloletniego Sekretarza - trochę mało,
- obecny burmistrz - szkoda słów, główną jego zaletą będzie chyba poparcie obecnej władzy z Warszawy, a już te hasła, że wszytko wina poprzedników, to za przeproszeniem - na wymioty ciągnie, był radnym w poprzedniej kadencji i nie wiedział jaki budżet przejmuje, a przez 4 lata nadal wina poprzedników,
- były zastępca - pomysłowy, pracowity, ale też furiat i osoba, której władza szybko uderza do głowy.
Kto zachęci programem, ma szanse na wygraną, bo zawsze będą tacy, którzy uwierzą w to, że można być niezależną w stosunku do lobby nauczycielskiego i popierających Kozinowco-Matelowów, jak i w to, że furiat może się opanować, jeśli sobie uświadomi, ze główną jego wadą jest traktowanie ludzi. Będą też tacy, którzy jednak nie uwierzą, że można się odbić od stojących za plecami Kozinowco-Matelowców, którzy kandydatkę wybrali, jak i w to, że można zapanować nad nerwami i panować nad swoim furiactwem. Oby na tych obawach nie wygrał obecnie rządzący burmistrz - Księciunio i Kłapouchy w jednym, przez 4 ata nadal nie odpowiedzialny za budżet, bo wszytko wina poprzedników, w dodatku nie potrafiący odpowiedzieć krócej niż w 5 minut, a najczęściej jego słowotoki na sesji trwają po 15-20 minut, a maja być zawsze tylko 2 zdania ad vocem.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://kietrz.istrefa.com

istrefa gmina Kietrz | istrefa powiat Głubczyce | istrefa opolskie | istrefa Polska

Kietrz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Głubczyce, województwo opolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 48-130


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem