Reforma oświaty

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Tomasz 15-02-18 23:17

Dobry wieczór Dzisiaj czytam, że Rybnik otwiera Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Politechnice Śląskiej([LINK]. A my otwieramy Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym - [LINK]. Nasi maturzyści będą mieć mieli świadectwo ukończenia: Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. O co tu chodzi??? Tomek

Odpowiedz Cytuj
Zszokowany 16-02-18 1:03

O to, że to Kietrz! Tylko tutaj radni wpadli na debilny pomysł połączenia liceum z przedszkolem. Teraz to już będzie mega ranga ukończenia takiej szkoły. Wstyd i kpina z ludzi i młodzieży. Niech tylko sami zaintersowani (młodzież) się dowiedzą. Teraz jest kłopot z młodzież bo ucieka do miast typu Racibórz, to po ich POMYŚLE, na pewno już w Kietrzu Liceum będzie świeciło pustkami.

Odpowiedz Cytuj
Gość 16-02-18 6:59

Bez przesady. Nazwa ma decydować o naborze? To chyba przerost formy nad treścią. Poza tym nazwę zawsze można zmienić i radni pójdą za ciosem i tak zrobią na pewno.Prawdziwie debilnym pomysłem jest natomiast integrowanie- jak to najmądrzejszy radny wspólnego dobra zgrabnie ujął - licealistów z Seniora mi w jednym budynku. Zastanawia mnie też tłamszenie dzieci klas I- VIII na 2 piętrach szkoły podstawowej, bo na parterze przedszkole się użądza. Budynek po gimnazjum pustoszeje więc się zapełnia go seniorami a młodzieży nie wpuszcza się do nowoczesnego obiektu bo...nie. Niech się burmistrz+ radni wspólnego dobra może nad tym zastanowią.

Odpowiedz Cytuj
Gość 16-02-18 9:29

Chodzi o zmianę. Nic, co było do nastania tzw d.zm. nie jest dobre, nawet drzewa trzeba powycinać, chyba dlatego, że weszły w układy, żyły w czasach PRL. Także u nas wszystko z czasów przed KŁ i jego ósemką dobrych radnych jest do wypalenia ogniem.

Odpowiedz Cytuj
Użytkownik 16-02-18 10:23

Fatalne rozwiązanie - bez perspektywy dla szkoły przy ul. Kościuszki. Tymczasem podstawówka z przedszkolem zaczyna robić się za ciasna.

Odpowiedz Cytuj
Gość 16-02-18 20:45

Reforma, spadek urodzeń, do szkoły pójdą starsze roczniki? Z dk na Kościuszki przeniosą się emeryci, renciści, inwalidzi. Zapewne gdzieś na parter, by oszczędzić im chodzenia po schodach, uchronić przed wypadkami.

Odpowiedz Cytuj
Gość 17-02-18 9:13

Spadek urodzeń? To w całej Polsce działa 500+ tylko nie w Kietrzu???? Ciekawe dlaczego dzieci się nie chcą rodzić w Kietrzu? Może młodzi rodzice tu nie chcą zakładać rodzin? Ale skąd ta niechęć? Piękne, zadbane, czyste i nowoczesne miasteczko. Z efektownym rynkiem. Wiele miejsc parkingowych. Bogata oferta miejsc pracy, zwłaszcza w niedalekich Pietrowicach Wielkich. Wspaniały klimat tworzony przez władzę; tu szanuje się pracownika i petenta oraz częstuje pierogami.Prawdomówna telewizja lokalna i obiektywna gazeta.Świetlane perspektywy dla oświaty. Wzajemna życzliwość mieszkańców będąca efektem życzliwych i wyrozumiałych władz, które świecą licznymi przykładami jak należy postępować z ludźmi. Dlaczego więc nie chcecie tu mieszkać i mieć potomstwa????No dlaczego???? Nic nie rozumiem...

Odpowiedz Cytuj
Ojciec 17-02-18 23:30

Ludzie, przestańcie się żreć wzajemnie. Zreformujcie tą oświatę tak żeby moje dziecko miało jak najlepsze warunki.Dlaczego ma chodzić na basen z jednej szkoły do drugiej? Może go mieć na miejscu bo miejsca jest coraz więcej bo gimnazjum nie będzie.Nie zrobicie tego to bez łaski. Są inne szkoły i tam pójdą moje dzieci i inne też napewno.

Odpowiedz Cytuj
Matka 18-02-18 15:47

Dobry pomysł dać dziecko do innej szkoły wtedy będzie mieć jeszcze bliżej do basenu?. Teraz nasze przedszkolaki będą uczyć profesory z Liceum więc jest spora szansa na uniwersytecki poziom- tomaszu.

Odpowiedz Cytuj
Gość 19-02-18 6:59

Autor 18-02-2018 14:47:34 Dobry pomysł dać dziecko do innej szkoły wtedy będzie mieć jeszcze bliżej do basenu?. Teraz nasze przedszkolaki będą uczyć profesory z Liceum więc jest spora szansa na uniwersytecki poziom- tomaszu.
Nie mam nic przeciwko. Niech nasze przedszkolaki uczą osoby które je rozumieją i obdarzą ciepłem. Nie przeszkadza mi czy to będą profesory czy docenty. Tobie przeszkadza? Masz kompleksy jakieś? Nie mam też żadnych uwag do obecnie uczących bo myślę że na nauczycieli przedszkola Kietrz nie może narzekać. Akurat na tych nie.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://kietrz.istrefa.com

istrefa gmina Kietrz | istrefa powiat Głubczyce | istrefa opolskie | istrefa Polska

Kietrz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Głubczyce, województwo opolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 48-130


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem