Reforma oświaty

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 2

Gość 20-02-18 23:35

Autor 16-02-2018 00:03:04 O to, że to Kietrz! Tylko tutaj radni wpadli na debilny pomysł połączenia liceum z przedszkolem. Teraz to już będzie mega ranga ukończenia takiej szkoły. Wstyd i kpina z ludzi i młodzieży. Niech tylko sami zaintersowani (młodzież) się dowiedzą. Teraz jest kłopot z młodzież bo ucieka do miast typu Racibórz, to po ich POMYŚLE, na pewno już w Kietrzu Liceum będzie świeciło pustkami.
a dlaczego dzieci z podstawówki uceikają do Pietrowic Wielkich? bo połączoną ja z przedszkolem? To żałosny prowokatorze jest marna obrona, bo na pewno teraz już jest mało uczniów w LO w Kietrzu, że ludzie czuli, ze będzie przez ZSP Nie, dlatego dzieci uciekają, że jest straszą atmosfera, prywatny folwark w szkołach i rodzice wolą wysłać dzieci do szkoły, gdzie dziecko jest traktowane podmiotowo, a nie przedmiotowo.

Odpowiedz Cytuj
Tomasz 21-02-18 9:12

Niestety, w naszej rzeczywistości nazwa szkoły ma znaczenie. Popytałem się paru młodych ludzi i dla nich (choć nie dla wszystkich, to fakt), nazwa ma znaczenie. Wolą chodzić do szkoły "przypiętej" do szkoły "wyższego" rzędu np. do Akademickiego Liceum niż do liceum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Ranga szkoły również wg. nich zostanie obniżona. Prognoza dla liceum i szkoły zawodowej, po włączeniu do ZSP nie jest dobra. Już teraz "wieją silne wiatry" na Kościuszki, "wywiewające" naszą młodzież do Raciborza i Głubczyc (i to nawet dzieci nauczycieli i dyrektora!) i nic na to nie poradzimy. Przewiduję, że do dwóch lat po włączeniu nie będzie wystarczającego naboru, aby prowadzić te szkoły. I wtedy będzie "darcie szat". Następna sprawa to "tłamszenie" uczniów podstawówki - nie widzę tu problemu, bo on nie występuje i nie wystąpi. Szkoła jest na tyle obszerna, że pomieści VII i VIII klasę, (pozwoliłem to sobie sprawdzić). A tych, którzy proponują przeniesienie ZSP na Kościuszki, proszę o przedstawienie kosztów i nie tylko finansowych. Taniej jest naprawić np. przeciekający dach niż przenieść szkołę!!! ZSP wg reformy oświaty będzie szkołą modelową - od przedszkola do VIII klasy w jednym miejscu, nie mająca styczności z młodzieżą ponadpodstawową! Żal mi będzie maturzystów, którzy będą legitymować się świadectwem dojrzałości Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (ale to brzmi). Zastanawiający jest fakt, że nikt o zdanie rodziców ani młodzieży w tej sprawie się nie pytał (sprawdziłem)! Nawet nauczyciele Zespołu Szkół nie zapytali się swojej młodzieży, co oni o tym pomyśle sądzą!!!

Odpowiedz Cytuj
Dok 21-02-18 10:09

Obecny (promowany przez obecne władze)model funkcjonowania szkół przy ul. Głowackiego i Kościuszki jest w perspektywie błędny - i już zaczyna nam wszystkim odbijać się czkawką. Zaprzepaszczono szeroki potencjał szkoły przy ul. Kościuszki. Bez niej, a w szczególności - bez szkoły średniej - Kietrz spada (o ile nie już) do rzędu zapomnianych i zapyziałych grajdołów na obrzeżach województwa..... . - Niestety . Wizja Pana Burmistrza i jego świty okazuje się - jak dla mnie - fatalna w swoich skutkach. W ogóle, rządy obecnych władz cofają to biedne miasteczko... . Powstających (przy wielkiej pompie) parę hal magazynowych czy nowych koszy na śmieci - niewiele tu pomogą.

Odpowiedz Cytuj
Gość 21-02-18 13:36

Nazwa nie ma własnego życia tylko decydują o niej ludzie. I wierzę w to że radni niezwiązani z burmistrzem o tym pomyślą. Bo radni wspólnego dobra na pewno tego nie zaproponują, ponieważ im wcale o wspólne dobro nie chodzi, im zależy żeby ten pomysł nie wypalił. Czyli im gorzej tym dla nich lepiej.

Odpowiedz Cytuj
Do Tomasza 21-02-18 14:59

Tak, Tomaszu masz racje nazwa szkoły jest ważna, więc zamiast biadolić wykaż się inicjatywą i zaproponuj coś ciekawego? Robisz rzekomo sondaż wśród młodzieży tzn. że ten temat leży Ci na sercu. Zatem pytam: - czy ranga Kietrza wzrośnie, gdy zlikwidowane zostaną szkoły ponadpodstawowe do czego dąży obecna władza, z niezrozumiałych powodów? - czy na pewno byłeś w szkole na Głowackiego i patrzyłeś obiektywnie? -czy na pewno byłeś w szkole na Kościuszki i widziałeś jakie tam są warunki dla uczniów? O jakich kosztach przeniesienia mówisz? A utrzymanie dwóch budynków można zracjonalizować, ale do tego potrzebny jest Gospodarz /właśnie przez duże G/ Temat informowania łączenia szkół należy do Burmistrza. ps. czy uważasz,że zatrudnianie nauczycieli w Kietrzu spoza naszej gminy jest poprawne, gdy u nas się ich zwalnia z powodu braku pracy? Tomaszu, przejrzyj na oczy.

Odpowiedz Cytuj
Gość 21-02-18 19:12

Tomasz mam wrażenie jest raczej Tomaszową i mozna sie domyslić którą po wypowiedzi. Ten sam słowotok i zwalanie całego zła a nauczycieli z Kościuszki, przypominanie czyje dzieci uczą sie w innych szkołach średnich. Zapomina się o tym, czyje uczą siew Pietrowicach i nie chodzą do naszej SP/ A chyba trudniej jest zostać w naszej średniej szkole, gdzie jest jedna klasa i profil nie każdemu odpowiada, niż SP czy gimanzjum, w których podstawa programowa jest taka sam w całej Polsce?

Odpowiedz Cytuj
Gość 22-02-18 6:59

Autor 15-02-2018 22:17:56 Dobry wieczór Dzisiaj czytam, że Rybnik otwiera Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Politechnice Śląskiej([LINK]. A my otwieramy Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym - [LINK]. Nasi maturzyści będą mieć mieli świadectwo ukończenia: Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. O co tu chodzi??? Tomek
Tomku, dlaczego Kietrz nie otwiera LO przy jakiejś szkole wyższej? To byłoby dobre wyjście, żeby otworzył. Słusznie się tym niepokoisz. Rybnik nawet otwiera, a my nie. Tylko widzisz, Tomku, u nas nie ma szkoły wyższej. U nas nie ma żłobka. U nas nie ma obiecanych kilkuset miejsc pracy w Eko oknach. A wiesz, Tomku, jakby ludzie mogli tu pracować to Kietrz by się rozwijał. Nowe sklepy, warsztaty rzemieślnicze. I dzieci byłoby może więcej. I nie martwilibyśmy się niżem. I pan burmistrz nie płakałby że dwie szkoły musi utrzymywać, tylko budowałby trzecią. To byłoby, Tomeczku, miasteczko w rozwoju. A teraz ono się zwija. Tak to jest, jak nie wykorzystuje się szans. Jak wizja władzy nie sięga dalej niż hala z 10 pracownikami i parę koszyka na śmieci. Nie będziemy mieć, Tomku, akademickiego LO. Nic tu wkrótce nie będzie.

Odpowiedz Cytuj
Asd 05-03-18 8:27

Ci którzy piszą o liceum akademickim w Kietrzu powinni jak najszybciej udać się na leczenie do Branic albo wrócić do szkoły bo na naukę nigdy za późno.Uśmiałem się.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://kietrz.istrefa.com

istrefa gmina Kietrz | istrefa powiat Głubczyce | istrefa opolskie | istrefa Polska

Kietrz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Głubczyce, województwo opolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 48-130


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem